Célunk pácienseink számára a legmagasabb szakmai színvonalú, személyre szóló, minőségi ellátást biztosítani. Ezt szolgálja a Medikids család- és gyermekbarát környezete, korszerű rendelőink, megbízható egészségügyi hátterünk. Orvosaink kiváló szakmai képzettséggel, nagy gyakorlattal, elismertséggel rendelkező szakemberek. Betegközpontú szemléletünkhöz hozzátartozik a jogszabályi irányelvek és rendelkezések betartása, a betegjogok tiszteletben tartása. Amennyiben páciensünk mégis úgy ítéli meg, hogy az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele során jogsérelem érte, az alábbi lehetőségekkel élhet:
- kérjük, jelezze sérelmét közvetlenül munkatársunknak, és megpróbáljuk helyben, azonnal orvosolni problémáját;
- kérjük, írásban forduljon az intézmény vezetőihez, akik panaszát megvizsgálják, és igyekeznek orvosolni azt;
- panaszt tehet betegjogi képviselőnknél közvetlenül, írásban vagy telefonon (a betegjogi képviselő az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ munkatársa, az intézménytől független személy).
Betegjogi képviselő: Lengyel Ingridtelefon: 06 20 4899 609
(melyen elérhető hétfőtől-csütörtökig 08:00 – 16:30, pénteken 08:00 – 14:00 óra között)e-mail: ingrid.lengyel@ijb.emmi.gov.huFogadóóra helye, időpontja: Uzsoki utcai Kórház, 1145 Budapest, Uzsoki utca 29.-41.minden hétfőn 11:00 – 15:00 (főigazgatóság)
A betegek jogai
- Minden betegnek joga van – jogszabályban meghatározott keretek között – az egészségi állapota által indokolt, megfelelő, folyamatosan hozzáférhető és megkülönböztetés nélküli egészségügyi ellátáshoz. Az egészségügyi ellátás során a beteg emberi méltóságát tiszteletben kell tartani. Az ellátás során jogainak gyakorlásában csak az egészségi állapota által indokolt ideig – a törvényben meghatározott – mértékben és módon korlátozható.
- A kapcsolattartás jogát betegeink betegtársaik jogainak tiszteletben tartásával és a betegellátás zavartalanságát biztosítva gyakorolhatják.
- A betegnek joga van az egészségügyi intézményt elhagyni, amennyiben azzal mások testi épségét, egészségét nem veszélyezteti. E jog csak a törvényben meghatározott esetekben korlátozható. A beteg távozási szándékát a kezelőorvosnak bejelenti, aki ezt a tényt a beteg egészségügyi dokumentációjában feltünteti.
- A betegnek joga van arra, hogy számára érthető módon kapjon tájékoztatást, figyelemmel életkorára, iskolázottságára, ismereteire és lelkiállapotára.
- Az önrendelkezési jog gyakorlása keretében a beteg szabadon döntheti el, hogy kíván-e egészségügyi ellátást igénybe venni, illetve annak során mely beavatkozások elvégzésébe egyezik bele, illetve melyeket utasít vissza.
- A betegnek joga van arra, hogy a kivizsgálását és kezelését érintő döntésekben részt vegyen és az egészségügyi beavatkozás elvégzéséhez megfelelő tájékoztatáson alapuló beleegyezését (a továbbiakban: beleegyezését) adja. Amennyiben a beteg cselekvőképtelen, a beleegyezés és a visszautasítás jogának gyakorlására a beteg törvényes képviselője, ennek hiányában a törvényben meghatározott személyek jogosultak.
- A beteg beleegyezésére nincs szükség abban az esetben, ha az adott beavatkozás vagy intézkedés elmaradása, mások egészségét vagy testi épségét súlyosan veszélyezteti, ha a beteg közvetlen
- életveszélyben van. (30/2007. (VI. 22.) EüM rendelet) A cselekvőképes beteget a törvényben előírtak szerint megilleti az ellátás visszautasításának joga. Bővebb tájékoztatást a kezelőorvostól kérjen. A beteg jogosult a gyógykezeléssel összefüggő adatainak kezeléséről tájékoztatást kapni, a rá vonatkozó egészségügyi adatokat megismerni, az egészségügyi dokumentációba betekinteni, valamint azokról saját költségére másolatot kapni.
- A beteg jogosult arra, hogy egészségügyi és személyes adatait csak az arra jogosulttal közöljék, és azokat bizalmasan kezeljék.