Éjszakai bepisilés gyermekeknél
Az éjszakai bepisilés három-négyéves korig sok gyermeknél előfordul még, semmi rendkívüli vagy kóros nincs ebben. Ha a probléma öt-hatéves kor felett, netán iskolás korában is fennáll, érdemes szakszerű figyelmet fordítani rá.
Az éjszakai bepisilés Magyarországon körülbelül 90.000 kisgyermeket érint, egyaránt lehet szervi és lelki eredetű. A probléma kezelése során fontos tehát mind a fizikai, mind a pszichológiai tényezőket megvizsgálni.
A Medikids Gyermekgyógyászati Központban a pontos, hatékony feltárást és kezelést
- Budapest egyik legjobb gyermeknefrológus szakorvosa,
- Budapest egyetlen magán gyermekgyógyászati uroflow műszeres vizsgálata, és szükség esetén klinikai szakpszichológus is segíti.
Az éjszakai bepisilésnek gyakran szervi okai vannak, különösen nagyobb gyermekek esetében.
Míg a testi okok felderítésében és szakszerű kezelésében nefrológus szakorvosunk nyújt megfelelő segítséget, a lehetséges lelki okokat gyermekpszichológus segít felmérni, majd játékos terápiával megoldani.
Figyelem-játszmák, félelmek, szorongás, stressz: az éjszakai bepisilés lelki okai
Előfordul, hogy azok a gyermekek, akik úgy érzik, nem kapnak elég figyelmet otthon vagy a közösségben, bepisiléssel érik el, amit akarnak. Még ha dorgálás formájában érkezik is a figyelem, megéri, mert a szülő addig is velük van, rájuk figyel. Ugyanez fordulhat elő olykor, ha az ovis vagy iskolai csoportban elnyomva érzik magukat.
De adódhat az éjszakai bepisilés élénk képzelőerejű gyermekek esetében ijedségből, félelemből is – valós vagy képzelt szorongás egyaránt lehet a probléma forrása –, illetve különböző konfliktusok is megnyilvánulhatnak így, például beilleszkedési zavarok vagy félelem egy új helyzettől (önállósodás, iskolai környezet, új élethelyzet, költözés, családon belüli feszültség, testvéri rivalizálás, szülői stressz stb.).